Печать

С 17 декабря по 31 января. Виставка творів ручної художньої вишивки «Рушникова стежка

yanv_vis_8Художественный музей

ул. Шевченко, 21 , тел.: 744-60-35, 47-33-38

Цена билета: довідки за тел.: 744-60-35, 47-33-38.

17 грудня, о 16.00 у Дніпропетровському художньому музеї відкриється виставка творів ручної художньої вишивки «Рушникова стежка»

Ця виставка є звітом про роботу творчої лабораторії «Берегиня», яка почала свою роботу в січні 2012 року на базі Дніпропетровського художнього музею, за програмою, розробленою художницею з етнічного костюму Антоніною Бондарук. Програма курсу «Ручна художня вишивка» сприяє засвоєнню етнокультурної інформації, художньо-естетичному та практичному розвитку у сфері народної ручної вишивки. Вишивання розглядається не тільки з боку технічних особливостей рукоремесла, а й як спосіб життя. Це мистецтво вчить молодих дівчат відповідальності за свою майбутню родину, тому що вони — Берегині.

З давніх-давен в українців Свята Варвари є покровителькою швачок та вишивальниць. 17 грудня (день Святої Варвари) не можна було прати, білити чи глину місти — тільки вишивати. Кожна дівчина обов’язково залучалася до вишивання, тому що робота над весільним рушником була сповнена надзвичайного змісту. Весілля завжди було кульмінаційною подією життя, бо створення родини — це найвідповідальніший момент у долі кожної людини.

Весільний рушник — наче тканина долі, де голка в безперервному коливальному русі створює життєву стежку. Тому створення весільного рушника стало своєрідною моделлю подальшого подружнього життя. Для оздоблення рушників використовувалися різні декоративні прийоми, основним з яких був рушниковий шов, що для українців став своєрідним національним генетичним кодом

Музейна студія відроджує національні традиції створення весільного рушника, як засіб виховання дівчат — майбутніх наречених, берегинь родинної злагоди.

Довідки: 744-60-35, 47-33-38, artmuseum.dp.ua

Звертаємо увагу! На час роботи у ДХМ виставки «Нормандія у живописі» (по 13 січня) музей працює у такому режимі:

з понеділка по четвер з 11:00 до 19:00 (каса припиняє продаж квитків о 18:30),

у суботу та неділю з 10:00 до 18:00 (каса припиняє продаж квитків о 17:30),

вихідний – п’ятниця

• • •

Вы так же можете ознакомиться с другими полезными материалами:

Проходящие выставки в Днепропетровске

Постоянные выставки в Днепропетровске

Тренинги и семинары в Днепропетровске

Фестивали в Украине на 2011г

Каталог Высших учебных заведений Днепропетровска

Каталог колледжей, техникумов, ПТУ Днепропетровска

Школы, лицеи, гимназии Днепропетровска

Справочник актуальных профессий в Украине на 2011г

Префессиональное тестирование

Актуальные статьи на интеллектуальные темы

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев: Администрация сайта не несет ответственности за отзывы оставленные посетителями сайта, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом. Для возможности участия в рейтинговании компаний необходима регистрация.

Защитный код
Обновить