Печать

С 6 сентября по 16 октября. Арт-проект "Спілка художників"

spilka_hudognikovЯ Галерея, Арт-центр Павла Гудимова
ул. Гусенко, 17, тел.: 713 5 713, (067) 622 2 992
Цена билета: справки по телефонам: 713 5 713, 067 567 30 20

Олександр Вабищевич, Олександр Король, Ілля Пруненко, Тимофій Строганов

Запрошуємо Вас на відкриття нового проекту в арт-центрі Я Галерея в Дніпропетровську. Павло Гудімов збирає в одному просторі 4-х дніпропетровських художників різних поколінь. Виставка з іронічною назвою Спілка художників має на меті загострити питання солідарності й комунікації в мистецьких колах та представити в Дніпропетровську найцікавіших художників, що живуть і працюють в цьому місті.

Вернісаж виставки за участі авторів та куратора Павла Гудімова відбудеться у вівторок, 6 вересня

Проект реалізовано за підтримки співзасновника арт-центру Я Галерея в Дніпропетровську Павла Мартинова.

Інформація про проект:
Проект Спілка художників, не зважаючи на свідоме запозичення, не має ніякого відношення до Національної спілки художників України. Назва радше приховує в собі сумну іронію, цілком співзвучну процесам формування сцени сучасного мистецтва в Україні.

Виставка в Дніпропетровському арт-центрі Я Галерея за участі 4-х дніпропетровських художників різних поколінь – це спроба повернути дискредитованому поняттю «спілка» його первинне значення солідарності, взаємодії і комунікації між глядачами, художниками, кураторами, інституціями і поколіннями. В ситуації, коли мистецьке життя більше не кипить в сквотах і майстернях, як це було за часів авангарду чи навіть перебудови, об’єднуючим фактором може стати фігура куратора. Протягом останнього року Павло Гудімов активно вивчав дніпропетровську художню сцену, знайомився з місцевими художниками. І саме йому спала на думку ідея зібрати їх в одному просторі, в місті, де вони живуть і працюють – спробувати буквально «нав’язати» створення колективу з окремих самодостатніх творчих одиниць. Аж тоді виявилось, що учасники проекту – Олександр Вабищевич, Тимофій Строганов, Олександр Король, Ілля Пруненко – хоч і знають один одного в обличчя, не мали звички обговорювати між собою питання мистецтва й творчості. Тому роль куратора у даному проекті виявилась надзвичайно простою і прозорою – збирати художників на регулярні зустрічі-брейнсторми та ініціювати подальшу комунікацію. Саме у такому творчому діалозі учасники створили ряд нових робот, які аж ніяк не є колективним тематичним проектом. Проте з упевненістю можна говорити, що індивідуальний стиль авторів проявився в проекті таким чином саме завдяки постійному спілкування між самими художниками і куратором.

Симптоматичною щодо назви проекту є нова робота Іллі Пруненка «Вартимей». Величезне обличчя сліпого чоловіка прекрасно ілюструє сучасну ситуацію тотального егоцентризму – як в мистецьких колах, так і загалом в країні. Навряд чи проект «Спілка художників» зможе докорінно змінити стан речей, це радше є викликом і своєрідним пошуком точок зіткнення і дотику, взаємозв’язку і взаєморозуміння. Проте є в ньому один великий незаперечний плюс: виставка закінчиться, а «спілка», хоч навіть із 4-х людей – це назавжди.

Ілля Пруненко, ВАРТИМЕЙ, 2011, полотно, олія

Олександр Король, ГРОМАДЯНИН А, 2011, полотно, мішана техніка

Тимофій Строганов, ДЖИМ МОРІСОН , 2011, полотно, вугілля

Олександр Вабищевич, ВА-БАНКА (деталь інсталяції), 2011, мішана техніка

За додатковою інформацією, фотоматеріалами, коментарями учасників подій звертайтесь: Катерина Семенюк, 713 5 713, 067 567 30 20, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

• • •

Вы так же можете ознакомиться с другими полезными материалами:

Проходящие выставки в Днепропетровске

Постоянные выставки в Днепропетровске

Тренинги и семинары в Днепропетровске

Фестивали в Украине на 2011г

Каталог Высших учебных заведений Днепропетровска

Каталог колледжей, техникумов, ПТУ Днепропетровска

Школы, лицеи, гимназии Днепропетровска

Справочник актуальных профессий в Украине на 2011г

Префессиональное тестирование

Актуальные статьи на интеллектуальные темы

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев: Администрация сайта не несет ответственности за отзывы оставленные посетителями сайта, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом. Для возможности участия в рейтинговании компаний необходима регистрация.

Защитный код
Обновить