Печать

С 25 апреля по 8 июня. Персональна виставка Олександра Короля "Нуар"

mai_13_5Я Галерея, Арт-центр Павла Гудимова

ул. Гусенко, 17 , тел.: 713 5 713, (067) 622 2 992

Цена билета: уточняйте дополнительно

Арт-центр Я Галерея презентує вже другу персональну виставку Олександра Короля у Дніпропетровську. Співпраця автора з Я Галерея розпочалась у 2011 році з колективного проекту Спілка художників під кураторством Павла Гудімова. 2012 року в Я Галерея у Дніпропетровську та Києві відбулись персональні виставки художника Deus Ex Machina й Пташине молоко, роботи Олександра Короля взяли участь у Neofolk project - програмі візуального мистецтва арт-центру Я Галерея в рамках ГОГОЛЬFEST-2012. Проект Нуар включає абсолютно нові роботи, більшість із яких створено 2013 року. Експозицію буде представлено в залі, а також на терасі арт-центру.

Про проект:

Нуар – вже друга персональна виставка Олександра Короля в Я Галерея у Дніпропетровську.

Не прагнучи дати відповіді на будь-які питання, художник виводить на перший план головного героя проекту – Людину, що малює. Наче мумія з американських фільмів жахів 90-х років, вона приковує увагу й стає місцем «ядерного вибуху» мистецтва в просторі арт-центру. Мистецтва, вдало окресленого художником у межах французького терміну «нуар» (noir – чорний).

Перед очима Людини Розумної, альтернативу якої художник і виводить в образі Dr. Art, проходить ціла епоха чорно-білих детективних коміксів, кримінальних романів і фільмів у стилі нуар, що набував особливої популярності за часів війн і соціальних депресій. Назви робіт, що виникають зі шматків паперу й «переходять» на стіну, нагадують саме про цей час існування нуару.

Повернення моди на нуар у 90-х роках, за яких, між іншим, проходило активне причащання Короля до мистецтва, завершилося формуванням нових канонів так званого неонуару. Потяг героя до темних сторін життя стає віддзеркаленням його розщепленої свідомості, яка все більше схиляється на сторону темряви (dark side – на малюнку «Дилема»). Очевидно, у XXI столітті, яке нівелювало сам принцип протистояння добра й зла, неонуар отримав право на існування лише як набір стилістичних прийомів, що вдало збігаються з власною творчою манерою Олександра Короля: заплутаний сюжет, викривлений ракурс і чорно-біле світосприйняття, що відображається в контрастних сценах.

Тлом яскравих коміксних малюнків у проекті Нуар, як і в попередніх проектах художника, незмінно виступає чорно-білий. За законами нуару дорослішає і його герой, переходячи з дитячого стану в підлітковий – з відповідними страхами й ілюзіями, які розглядаються у масштабі світових міфів. Магічна сила цих малюнків – у дитячій щирості, з якою художник працює з темами смерті й апокаліпсису, позичаючи літературні прийоми у творців декадансу, а стилістичні – в неоекспресіоністів. Мистецький жест в дусі Баскія досягає апогею в символічному «графіті» просто неба, яке художник прирікає на швидке зникнення. На підлозі тераси безжальне всмоктування Хроноса в чорну діру буде зупинено природними факторами й розчиниться в просторі, відкриваючи паралельний вимір.

Входом до містичного світу Нуар на малюнках у залі є скринька Пандори. Вона вивільняє на папір всі ймовірні страхи людства, ветхозавітного Голема й соматичні переживання самого героя – Людини, що малює. Місце надії, що лишилася на дні Пандориної скриньки, займає мистецтво – альтернативний простір, який вибудовується за рахунок включення в експозицію інсталяції з білих дверей. Life or death*? Що опиниться за цими дверима?

Олена Єгорушкіна.

Про автора:

Олександр Король народився у 1974 році. Живе і працює у Дніпропетровську.

1995 року закінчив Дніпропетровське художнє училище ім. Є. В. Вучетича, а 2004 року –Українську Академію друкарства у Львові.

Із 2002 року автор і учасник персональних та групових проектів. Співпраця з арт-центром Я Галерея розпочалась у 2011 році з проекту Спілка художників під кураторством Павла Гудімова. 2012 року в Я Галерея у Дніпропетровську та Києві відбулись персональні виставки художника Deus Ex Machina й Пташине молоко.

Мистецтвознавець Олена-Годенко Наконечна: «Крім поодиноких випадків, коли Олександр Король дозволяв собі занурюватися у чисту абстракцію, його твори населені різноманітними істотами: від уповні впізнаваних, але по-дитячому, примітивістські стилізованих, до зворушливих, незахищених, позаземних (у медитативних графічних чи фото-колажних аркушах) та, нарешті, – фантазійних, ірреальних, деформованих і навіть жахаючих. Художник може створювати затишне коло, окреслене темою дитинства, і раптом, як дитина, що прагне вийти за межі дозволеного, – пускається в неконтрольований дорослий світ з його страхами та небезпеками. Проте у цьому процесі більше гри та цікавості: перенесене з життя на площину перестає тебе лякати».

Запрошуємо Вас на вернісаж проекту за участі автора, що відбудеться у четвер, 25 квітня, з 19.00 до 21.30, в арт-центрі Я Галерея на Гусенка, 17.

Проект реалізовано за підтримки співзасновника арт-центру Я Галерея у Дніпропетровську Павла Мартинова.

За додатковою інформацією, коментарями учасників подій та фотоматеріалами звертайтесь:

координатор проектів Катерина Семенюк, 056 713 5 713, 067 622 29 92, Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Слідкуйте за новинами арт-центру на сайті Ya Gallery та на сторінці у Facebook.

• • •

Вы так же можете ознакомиться с другими полезными материалами:

Проходящие выставки в Днепропетровске

Постоянные выставки в Днепропетровске

Тренинги и семинары в Днепропетровске

Фестивали в Украине на 2011г

Каталог Высших учебных заведений Днепропетровска

Каталог колледжей, техникумов, ПТУ Днепропетровска

Школы, лицеи, гимназии Днепропетровска

Справочник актуальных профессий в Украине на 2011г

Префессиональное тестирование

Актуальные статьи на интеллектуальные темы

Комментарии  

0 #1 Людмила 13.06.2013 11:38
Ця виставка у Дніпропетровськ у - подарунок усім цінителям нового нетрадиційного мистецтва. Художник зображує головного героя таким, який є наш світ, двоякий, чорно-білий та контрастний. Цікаво заглянути в картини цього талановитого художника та побачити його фантастичне та ірреальне сприйняття цього світу.

Добавить комментарий

Правила добавления комментариев: Администрация сайта не несет ответственности за отзывы оставленные посетителями сайта, так как они выражают мнение пользователей и не являются редакционным материалом. Для возможности участия в рейтинговании компаний необходима регистрация.

Защитный код
Обновить